SM4124JTR220
Mfr.Part #
SM4124JTR220
Description
RES 0.22 OHM 5% 2W 4124
Size / Dimension :
0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
Working Voltage :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Contact Plating :
Tin
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
220mOhm
Height :
5.0038mm
RECTANGULAR
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
2W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
SM4124JTR220
Stackpole Electronics, Inc. SM4124JTR220
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 220mOhm, ±5%, -55°C~275°C