SM4124JTR120
Mfr.Part #
SM4124JTR120
Description
RES 0.12 OHM 5% 2W 4124
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Max Power Dissipation :
2W
Resistance :
120mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Height :
5.0038mm
Size / Dimension :
0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Working Voltage :
50V
Power Rating :
2W
Datasheets
SM4124JTR120
Stackpole Electronics, Inc. SM4124JTR120
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 120mOhm, ±5%, -55°C~275°C