SM4124JT620R
Mfr.Part #
SM4124JT620R
Description
RES 620 OHM 5% 2W 4124
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Height :
5.0038mm
Resistance :
620Ohm
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Power Rating :
2W
Working Voltage :
50V
Size / Dimension :
0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
SM4124JT620R
Stackpole Electronics, Inc. SM4124JT620R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 620Ohm, ±5%, -55°C~275°C