SM4124JT510R
Mfr.Part #
SM4124JT510R
Description
RES 510 OHM 5% 2W 4124
Max Power Dissipation :
2W
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.195 4.95mm
Resistance :
510Ohm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Height :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~275°C
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Size / Dimension :
0.429Lx0.240W 10.90mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
SM4124JT510R
Stackpole Electronics, Inc. SM4124JT510R
FIXED RESISTOR SM Series, Wirewound, 510Ohm, ±5%, -55°C~275°C