SI5338C-B04171-GMR
Mfr.Part #
SI5338C-B04171-GMR
Manufacturer
Silicon Labs
Package / Case
24-VFQFN Exposed Pad
Description
I2C CONTROL, 4-OUTPUT, ANY FREQU
Manufacturer :
Silicon Labs
Product Category :
Application Specific Clock/Timing
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Terminal Form :
NO LEAD
Supply Voltage-Min (Vsup) :
1.71V
Additional Feature :
IT ALSO OPERATES AT 2.5V AND 3.3V NOMINAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
Temperature Grade :
Industrial
Height Seated (Max) :
0.9mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Supply Voltage :
1.8V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Terminal Position :
QUAD
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.5mm
uPs/uCs/Peripheral ICs Type :
CLOCK GENERATOR, PROCESSOR SPECIFIC
Operating Temperature (Max) :
85°C
Supply Voltage-Max (Vsup) :
1.98V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
24
Width :
4mm