SFW20R-3STAE5LF
Mfr.Part #
SFW20R-3STAE5LF
Description
CONN BOTTOM 20POS 1MM SMD R/A
Slide Lock
Published :
Connector Type :
FFC/FPC CONNECTOR
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
SFW-R
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
Contact Finish :
Gold
Pitch :
0.039 1.00mm
Contact Material :
NOT SPECIFIED
Orientation :
RIGHT ANGLE
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Datasheets
SFW20R-3STAE5LF
SFW-R Series Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 20 Positions Surface Mount, Right Angle Gold