SFW16R-2HSALF
Mfr.Part #
SFW16R-2HSALF
Description
CONN 16POS 1MM SMD R/A
Contact Material :
Bronze
Packaging :
Tray
Housing Material :
Polyphenylene
Number of Pins :
16
Number of Positions :
16
Pitch :
0.039 1.00mm
Mount :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Datasheets
SFW16R-2HSALF
SFW-R Series Tray 0.039 1.00mm Solder 16 Positions Surface Mount, Right Angle
SFW16R-2HSALF Overview
Surface Mount, Right Angle indicates that the device is mounted.An Tray case is utilized for packaging the product.The product is a part of the SFW-R Series.It is equipped with 16 pins.By Surface Mount, the part is mounted.