SFW15R-3STAE5LF
Mfr.Part #
SFW15R-3STAE5LF
Description
CONN BOTTOM 15POS 1MM SMD R/A
Factory Lead Time :
13 Weeks
Pitch :
0.039 1.00mm
Series :
SFW-R
Contact Finish :
Gold
Number of Positions :
15
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Connector/Contact Type :
Contacts, Bottom
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Gold
Feature :
Zero Insertion Force (ZIF)
Datasheets
SFW15R-3STAE5LF
SFW-R Series Contacts, Bottom Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm Solder 15 Positions Surface Mount, Right Angle Gold