SFR18EZPF3300
Mfr.Part #
SFR18EZPF3300
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES SMD 330 OHM 1% 1/4W 1206
2
Height :
0.55 mm
Length :
3.2 mm
Technology :
Thick Film
Termination Style :
SMD/SMT
Subcategory :
Resistors
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Width :
1.6 mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Series :
SFR
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Application :
Automotive Grade
Product Status :
Active
Mounting Style :
PCB Mount
Voltage Rating :
200 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Product Type :
Thick Film Resistors
Resistance :
330 Ohms
Composition :
Thick Film
Product :
Thick Film Resistors SMD
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Datasheets
SFR18EZPF3300
ROHM Semiconductor SFR18EZPF3300
SFR Series, Thick Film, 330 Ohms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 155°C