SFR03EZPF2210
Mfr.Part #
SFR03EZPF2210
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/10W 0603
2
Ratings :
AEC-Q200
Failure Rate :
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±1%
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
221 Ohms
Datasheets
SFR03EZPF2210
ROHM Semiconductor SFR03EZPF2210
SFR Series, Thick Film, 221 Ohms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C