SFNOC1000100ZC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFNOC1000100ZC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10PF 100V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
10pF
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Physical Dimension :
D3.5XH10.2 (mm)/D0.138XH0.402 (inch)
Height :
10.2mm
Thread Size :
M2.5x0.45
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Silver
Number of Functions :
1
Tolerance :
-20% +80%
Diameter :
3.5mm
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Package / Case :
Axial, Bushing
Packaging :
Bulk
Insertion Loss (Max) :
4 dB
Current :
10A
Mounting Type :
Panel Mount
Size / Dimension :
0.138Diax0.402L 3.50mmx10.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V