SFJEL2K00152MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJEL2K00152MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 2KV AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Current :
15A
Inductance :
0.5 µH
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Height :
9.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e4
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Tolerance :
±20%
Thread Size :
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Diameter :
9.8mm
Series :
SFJE
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
Axial, Bushing
Capacitance :
1500pF
Terminal Finish :
Silver
Reach Compliance Code :
Compliant
Insertion Loss :
29dB @ 100MHz
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
2000V 2kV