SFJEL2K00103MX0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFJEL2K00103MX0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 10000PF 2KV AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Temperature Coefficient :
X7R
Physical Dimension :
D9.8XH9.4 (mm)/D0.386XH0.37 (inch)
Inductance :
0.5 µH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Compliant
JESD-609 Code :
e4
Additional Feature :
L-C TYPE CIRCUIT
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Packaging :
Bulk
Diameter :
9.8mm
Insertion Loss :
43dB @ 100MHz
Terminal Finish :
Silver
Height :
9.4mm
Size / Dimension :
0.386Diax0.370L 9.80mmx9.40mm
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Panel Mount
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Series :
SFJE
Published :
Package / Case :
Axial, Bushing
Current :
15A