SFBMC1000223MX1
Mfr.Part #
SFBMC1000223MX1
Description
CAP FEEDTHRU 0.022UF 100V AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
SFBM
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current :
10A
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT; WITH NUTS AND WASHERS
Package / Case :
Axial, Bushing
Diameter :
6.35mm
Voltage - Rated :
100V
Terminal Finish :
Silver
Thread Size :
M5x0.8
Number of Functions :
1
Published :
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm