SFBLC0500473MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFBLC0500473MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Package / Case :
Axial, Bushing
Current :
10A
Capacitance :
0.047µF
Series :
SFBL
JESD-609 Code :
e4
Thread Size :
M4x0.7
Factory Lead Time :
11 Weeks
Number of Functions :
1
Temperature Coefficient :
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Size / Dimension :
0.187Diax0.362L 4.75mmx9.20mm
Output Impedance :
50Ohm Ω
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Mounting Type :
Panel Mount
Terminal Finish :
Silver
Published :
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%