SFBDL5000152MX0
Mfr.Part #
SFBDL5000152MX0
Description
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Inductance :
0.5 µH
Terminal Finish :
Silver
Current :
10A
Temperature Coefficient :
X7R
Mounting Type :
Panel Mount
Output Impedance :
50Ohm Ω
Number of Functions :
1
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Capacitance :
1500pF
Insertion Loss :
29dB @ 100MHz
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±20%
Series :
SFBD
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Diameter :
6.35mm
Height :
12mm
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm