SFBDL0500333MX0
Mfr.Part #
SFBDL0500333MX0
Description
CAP FEEDTHRU 0.033UF 50V AXIAL
Temperature Coefficient :
X7R
Output Impedance :
50Ohm Ω
Published :
Height :
12mm
Inductance :
0.75 µH
Series :
SFBD
Additional Feature :
L-TYPE CIRCUIT
Capacitance :
0.033µF
Diameter :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thread Size :
Voltage - Rated :
50V
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Bulk
Current :
10A
Mounting Type :
Panel Mount
Tolerance :
±20%
Insertion Loss (Max) :
70 dB
Filter Type :
DATA LINE FILTER
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm