SFBDC5000220ZC1
Mfr.Part #
SFBDC5000220ZC1
Description
CAP FEEDTHRU 22PF 500V AXIAL
Bulk
Mounting Type :
Panel Mount
Output Impedance :
50Ohm Ω
Size / Dimension :
0.250Diax0.472L 6.35mmx12.00mm
Number of Functions :
1
Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Physical Dimension :
D6.35XH12.0 (mm)/D0.25XH0.472 (inch)
Thread Size :
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Diameter :
6.35mm
Published :
Capacitance :
22pF
Height :
12mm
Tolerance :
-20% +80%
Package / Case :
Axial, Bushing
Insertion Loss (Max) :
10 dB
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Voltage - Rated :
500V