SFAKC5000682MX1
Mfr.Part #
SFAKC5000682MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Description
CAP FEEDTHRU 6800PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Tolerance :
±20%
Circuit Type :
Filter
Factory Lead Time :
11 Weeks
Termination :
Axial
Capacitance :
6800pF
Published :
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Thread Size :
M3.5x0.6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Bulk
JESD-609 Code :
e4
Max DC Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Max Voltage Rating (DC) :
500V
Series :
SFAK
Insertion Loss :
39dB @ 100MHz
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Terminal Finish :
Silver
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
500V
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm