SFAKC5000151MC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFAKC5000151MC0
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
SFAK
Capacitance :
150pF
Filter Type :
FEED THROUGH CAPACITOR
Voltage - Rated :
500V
Mounting Type :
Panel Mount
Current :
10A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e4
Packaging :
Bulk
Number of Functions :
1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Terminal Finish :
Silver
Insertion Loss :
7dB @ 100MHz
Published :
Additional Feature :
C-TYPE CIRCUIT
Thread Size :
M3.5x0.6
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Axial, Bushing
Insulation Resistance-Min :
10000MOhm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm