SFABC0500473MX1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SFABC0500473MX1
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
Axial, Bushing
Datasheet
Download
Description
CAP FEEDTHRU 0.047UF 50V AXIAL
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Feed Through Capacitors
Published :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Current :
10A
Package / Case :
Axial, Bushing
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thread Size :
6-32
Tolerance :
±20%
Series :
SFAB
Size / Dimension :
0.157Diax0.362L 4.00mmx9.20mm
Capacitance :
0.047µF