SDI18-9-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI18-9-UD2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W
Width :
50.038mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Voltage - Output :
9V
Height :
34.036mm
Current - Output (Max) :
2.2A
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
40°C
Max Power Dissipation :
18W
Form :
Desktop (Class II)
Published :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarity :
Positive
Weight :
0.319lb 144.7g
Max Output Current :
2.2A
Region Utilized :
Europe
Size / Dimension :
3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Connector Type :
PLUG
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Polarization :
Positive Center
Input Type :
Cord
Voltage - Input :
90V~264VAC
Power (Watts) :
20W
Length :
88.392mm
No Load Power Consumption :
100mW Max