SDI12-12-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI12-12-UD2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Region Utilized :
Europe
Form :
Desktop (Class II)
Polarity :
Positive
Height :
29.972mm
Power (Watts) :
12W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Polarization :
Positive Center
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Series :
SDI12-UD (12W)
Max Output Current :
1A
Connector Type :
PLUG
Operating Temperature :
0°C~40°C
Max Operating Temperature :
40°C
Input Connector :
IEC 320-C8
Min Operating Temperature :
0°C
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Width :
48.006mm
Max Power Dissipation :
12W
Factory Lead Time :
20 Weeks
Length :
74.93mm
Weight :
0.243lb 110.22g
Current - Output (Max) :
1A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm