SDI12-12-UD2-P6R
Mfr.Part #
SDI12-12-UD2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 12W
Voltage - Output :
12V
Length :
74.93mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
0.243lb 110.22g
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
Width :
48.006mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
No Load Power Consumption :
100mW Max
Max Output Current :
1A
Series :
SDI12-UD (12W)
Min Operating Temperature :
0°C
Current - Output (Max) :
1A
Height :
29.972mm
Max Operating Temperature :
40°C
Polarization :
Positive Center
Max Power Dissipation :
12W
Region Utilized :
Europe
Power (Watts) :
12W
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm