SDI18-9-UC-P6R
Mfr.Part #
SDI18-9-UC-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W
Power (Watts) :
20W
Voltage - Output :
9V
Voltage - Input :
90V~264VAC
Operating Temperature :
0°C~40°C
Weight :
0.319lb 144.7g
Input Type :
Cord
Polarity :
Positive
Current - Output (Max) :
2.2A
No Load Power Consumption :
100mW Max
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Length :
100.076mm
Max Output Current :
2.2A
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
40°C
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Height :
33.02mm
Width :
50.038mm
Max Power Dissipation :
18W
Series :
SDI18-U (18W)