SDI18-9-UC-P5
Mfr.Part #
SDI18-9-UC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W
Power (Watts) :
20W
Polarity :
Positive
Current - Output (Max) :
2.2A
Width :
50.038mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Series :
SDI18-U (18W)
Max Output Current :
2.2A
Length :
100.076mm
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Max Power Dissipation :
18W
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Region Utilized :
North America
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
33.02mm
Voltage - Output :
9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Cord
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
40°C