SDI18-5.9-U2-P6R
Mfr.Part #
SDI18-5.9-U2-P6R
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 18W
Form :
Desktop (Class I)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Max Operating Temperature :
40°C
Region Utilized :
Europe
Voltage - Output :
5.9V
Length :
100.076mm
Current - Output (Max) :
3A
Voltage - Input :
90V~264VAC
Weight :
0.319lb 144.7g
Input Type :
Cord
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Connector :
IEC 320-C14
Min Operating Temperature :
0°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
59 1.50m
Max Power Dissipation :
18W
Approval Agency :
CE, cULus, NEMKOgs, PSE
Factory Lead Time :
20 Weeks
Width :
50.038mm
Polarization :
Positive Center
Max Output Current :
3A
Series :
SDI18-U (18W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Power (Watts) :
18W
Polarity :
Positive
Connector Type :
PLUG
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
33.02mm