SDI18-24-UD-P6
Mfr.Part #
SDI18-24-UD-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19W
Stock
157
In Stock :
157
Length :
88.392mm
59 1.50m
Series :
SDI18-UD (18W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
18W
Max Operating Temperature :
40°C
Size / Dimension :
3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
Width :
50.038mm
Input Connector :
IEC 320-C8
Current - Output (Max) :
800mA
Connector Type :
PLUG
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Weight :
0.319lb 144.7g
Min Operating Temperature :
0°C
Max Output Current :
800mA
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
34.036mm
Form :
Desktop (Class II)
Power (Watts) :
19W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Voltage - Output :
24V