SDI18-12-U2-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI18-12-U2-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Max Output Current :
1.6A
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
33.02mm
Length :
100.076mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Form :
Desktop (Class I)
Region Utilized :
Europe
Width :
50.038mm
Voltage - Output :
12V
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Polarization :
Positive Center
Input Connector :
IEC 320-C14
Current - Output (Max) :
1.6A
Series :
SDI18-U (18W)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Power Dissipation :
18W
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
19W
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Min Operating Temperature :
0°C
Polarity :
Positive
Approval Agency :
CE, cULus, NEMKOgs, PSE
Applications :
ITE (Commercial)
Connector Type :
PLUG
Cord Length :
59 1.50m
Voltage - Input :
90V~264VAC
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Weight :
0.319lb 144.7g
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Max Operating Temperature :
40°C