SDI18-12-U-P5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI18-12-U-P5R
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 19W
Stock
221
In Stock :
221
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Form :
Desktop (Class I)
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
59 1.50m
Polarization :
Positive Center
Max Operating Temperature :
40°C
Applications :
ITE (Commercial)
Width :
50.038mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Current - Output (Max) :
1.6A
Approval Agency :
CE, cULus, NEMKOgs, PSE
Voltage - Input :
90V~264VAC
Max Power Dissipation :
18W
Region Utilized :
International
Min Operating Temperature :
0°C
Published :
2016
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
19W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
33.02mm
Series :
SDI18-U (18W)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Input Connector :
IEC 320-C14
Length :
100.076mm
Polarity :
Positive
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
3.94Lx1.97W x 1.30 H 100.0mmx50.0mmx33.0mm
Voltage - Output :
12V
Max Output Current :
1.6A