SDI150-28-U-P51
Mfr.Part #
SDI150-28-U-P51
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 28V 150W
Product Category :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Form :
Desktop (Class I)
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Series :
SDI150-U (150W)
Voltage - Output :
28V
Power (Watts) :
150W
Region Utilized :
International
RoHS Status :
RoHS Compliant
Cord Length :
48 1.22m
Current - Output (Max) :
5.36A
No Load Power Consumption :
150mW Max
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Size / Dimension :
7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
Input Connector :
IEC 320-C14
Voltage - Input :
90V~264VAC