SDI150-12-U2-P51
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI150-12-U2-P51
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 150W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Size / Dimension :
7.09Lx2.91W x 1.61 H 180.0mmx74.0mmx41.0mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Input :
90V~264VAC
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Applications :
ITE (Commercial)
Region Utilized :
Europe
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, GS, PSE
Series :
SDI150-U (150W)
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Cord Length :
37.4 0.95m
Voltage - Output :
12V
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
150mW Max
Form :
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
150W
Current - Output (Max) :
12.5A