SDI120-16-U2-P51
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI120-16-U2-P51
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 120W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Efficiency :
Level VI
Applications :
ITE (Commercial)
Operating Temperature :
0°C~40°C
Cord Length :
59 1.50m
Current - Output (Max) :
7.5A
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW Max
Input Type :
Cord
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Series :
SDI120-U (120W)
Voltage - Input :
90V~264VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Published :
Size / Dimension :
6.62Lx2.60W x 1.54 H 168.1mmx66.0mmx39.0mm
Region Utilized :
Europe
Voltage - Output :
16V
Form :
Desktop (Class I)
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
120W