SDI12-9-UD2-P6
Mfr.Part #
SDI12-9-UD2-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 12W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
IEC 320-C8
Polarization :
Positive Center
Weight :
0.243lb 110.22g
Voltage - Output :
9V
Power (Watts) :
12W
Region Utilized :
Europe
Max Operating Temperature :
40°C
Series :
SDI12-UD (12W)
Input Type :
Cord
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Height :
29.972mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Width :
48.006mm
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
Cord Length :
59 1.50m
Applications :
ITE (Commercial)
Connector Type :
PLUG
Max Output Current :
1.33A
Length :
74.93mm
Polarity :
Positive
Current - Output (Max) :
1.33A
Max Power Dissipation :
12W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Min Operating Temperature :
0°C