SDI12-5-UDC-P5
Mfr.Part #
SDI12-5-UDC-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 10W
Stock
495
In Stock :
495
Current - Output (Max) :
2A
Voltage - Output :
5V
Power (Watts) :
10W
Min Operating Temperature :
0°C
Region Utilized :
North America
Input Connector :
IEC 320-C8
Max Power Dissipation :
12W
Max Operating Temperature :
40°C
Length :
74.93mm
Series :
SDI12-UD (12W)
Width :
48.006mm
Operating Temperature :
0°C~40°C
Height :
29.972mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
No Load Power Consumption :
100mW Max
Published :
2016
Weight :
0.243lb 110.22g
Max Output Current :
2A
Voltage - Input :
90V~264VAC