SDI12-5.9-UD-P5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SDI12-5.9-UD-P5
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 12W
Stock
529
In Stock :
529
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length :
59 1.50m
Length :
74.93mm
Min Operating Temperature :
0°C
Operating Temperature :
0°C~40°C
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Region Utilized :
International
Max Operating Temperature :
40°C
Power (Watts) :
12W
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
Voltage - Output :
5.9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Width :
48.006mm
Voltage - Input :
90V~264VAC
Applications :
ITE (Commercial)
Connector Type :
PLUG
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Factory Lead Time :
20 Weeks
Current - Output (Max) :
2A
Approval Agency :
CE, cULus, GS, PSE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
29.972mm
Form :
Desktop (Class II)
Max Output Current :
2A