SDI12-15-UDC-P6
Mfr.Part #
SDI12-15-UDC-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 12W
Width :
48.006mm
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Length :
74.93mm
Region Utilized :
North America
Published :
Voltage - Output :
15V
Max Power Dissipation :
12W
Size / Dimension :
2.95Lx1.89W x 1.18 H 75.0mmx48.0mmx30.0mm
Power (Watts) :
12W
Min Operating Temperature :
0°C
Max Operating Temperature :
40°C
Max Output Current :
800mA
Current - Output (Max) :
800mA
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Connector :
IEC 320-C8
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Height :
29.972mm