SCEP147S-6R1
Mfr.Part #
SCEP147S-6R1
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.1UH 11A 7.8 MOHM SMD
Length :
15.0114mm
Width :
14.9098mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Saturation :
14.8A
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Test Frequency :
100kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
14.8A
Inductance :
6.1μH
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.591Lx0.587W 15.00mmx14.90mm
Height :
8.1026mm
Current Rating (Amps) :
11A
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
7.8mOhm Max
Series :
SCEP147S
Published :
Datasheets
SCEP147S-6R1
Signal Transformer SCEP147S-6R1
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD