SCEP105H-2R0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCEP105H-2R0
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2UH 8A 12.4 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
15.8A
Tolerance :
20%
Width :
10.3886mm
Inductance :
2 µH
Package / Case :
SMD/SMT
Current - Saturation :
15.8A
Test Frequency :
100kHz
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Height :
5.588mm
DC Resistance (DCR) - Parallel :
12.4mOhm
Length :
10.3886mm
Datasheets
SCEP105H-2R0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD