SCEP104S-1R3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCEP104S-1R3
Manufacturer
Signal Transformer
Description
FIXED IND 1.3UH 10.5A 11.8 MOHM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1.3 μH
Current - Saturation :
16.6A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
11.8mOhm
Length :
10.3886mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
16.6A
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
20%
Width :
10.3886mm
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Shielded
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height :
4.4958mm
Datasheets
SCEP104S-1R3
Signal Transformer SCEP104S-1R3
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD