SCEP147S-3R4
Mfr.Part #
SCEP147S-3R4
Description
FIXED IND 3.4UH 12.3A 5.5MOHM SM
Current - Saturation :
18.4A
Series :
SCEP147S
Size / Dimension :
0.591Lx0.587W 15.00mmx14.90mm
Current Rating :
18.4A
Height :
8.1026mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Length :
15.0114mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
14.9098mm
Inductance :
3.4μH
Current Rating (Amps) :
12.3A
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
5.5mOhm Max
Datasheets
SCEP147S-3R4
Signal Transformer SCEP147S-3R4
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD