SCEP147L-4R5
Mfr.Part #
SCEP147L-4R5
Description
FIXED IND 4.5UH 14A 5.5 MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Width :
14.9098mm
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
14A
Current - Saturation :
13.6A
Current Rating :
13.6A
DC Resistance (DCR) :
5.5mOhm Max
Series :
SCEP147L
Inductance :
4.5μH
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Size / Dimension :
0.591Lx0.587W 15.00mmx14.90mm
Height :
8.1026mm
Length :
15.0114mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Datasheets
SCEP147L-4R5
Signal Transformer SCEP147L-4R5
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD