SCEP147H-5R9
Mfr.Part #
SCEP147H-5R9
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 5.9UH 10.5A 9.85 MOHM
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.591Lx0.587W 15.00mmx14.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SCEP147H
Shielding :
Shielded
DC Resistance (DCR) :
9.85mOhm Max
Width :
14.9098mm
Inductance :
5.9μH
Current - Saturation :
16.4A
Published :
Length :
15.0114mm
Height :
8.1026mm
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
16.4A
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.319 8.10mm
Current Rating (Amps) :
10.5A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
SCEP147H-5R9
Signal Transformer SCEP147H-5R9
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD