SCEP134H-1R8
Mfr.Part #
SCEP134H-1R8
Description
FIXED IND 1.8UH 13.6A 6.6MOHM SM
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
17.6A
Series :
SCEP134H
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
13.6A
Size / Dimension :
0.547Lx0.547W 13.90mmx13.90mm
Width :
13.8938mm
Current - Saturation :
17.6A
DC Resistance (DCR) :
6.6mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Length :
13.8938mm
Tolerance :
±20%
Inductance :
1.8μH
Height :
4.9022mm
Height Seated (Max) :
0.193 4.90mm
Datasheets
SCEP134H-1R8
Signal Transformer SCEP134H-1R8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD