S181K25X7RP6UK5R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S181K25X7RP6UK5R
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 180PF 2KV X7R RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Package / Case :
Radial, Disc
Mount :
Through Hole
Capacitance :
180pF
Tolerance :
±10%
Dielectric :
X7R
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
S
Packaging :
Tape and Box (TB)
Applications :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Termination :
Radial
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
S181K25X7RP6UK5R
Vishay S181K25X7RP6UK5R
S 180pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc