S1812R-823H
Mfr.Part #
S1812R-823H
Description
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
Material - Core :
Ferrite
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±3%
Q Factor :
50
Max DC Current :
196mA
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Inductance :
82μH
DC Resistance (DCR) :
5.2Ohm Max
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
196mA
Test Frequency :
2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
7.2MHz
Datasheets
S1812R-823H
API Delevan S1812R-823H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD