S1812R-683K
Mfr.Part #
S1812R-683K
Description
FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD
Q @ Freq :
50 @ 2.5MHz
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Tolerance :
±10%
Q Factor :
50
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Inductance :
68μH
Case Code (Imperial) :
Current Rating :
215mA
Max DC Current :
215mA
DC Resistance (DCR) :
4.3Ohm Max
Test Frequency :
2.5MHz
Frequency - Self Resonant :
7.6MHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Lead Free :
Lead Free
Height :
3.4mm
Material - Core :
Ferrite
Depth :
3.4mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
S1812R-683K
API Delevan S1812R-683K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD