S1812R-472K
Mfr.Part #
S1812R-472K
Description
FIXED IND 4.7UH 471MA 900MOHM SM
Stock
840
In Stock :
840
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Q @ Freq :
40 @ 7.9MHz
Test Frequency :
7.9MHz
JESD-609 Code :
e1
Lead Free :
Lead Free
Q Factor :
40
Max DC Current :
471mA
Depth :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Inductance :
4.7μH
HTS Code :
Height :
3.4036mm
DC Resistance (DCR) :
900mOhm Max
Case Code (Metric) :
4532
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Case Code (Imperial) :
1812
Current Rating :
471mA
Tolerance :
±10%
Material - Core :
Ferrite
Datasheets
S1812R-472K
API Delevan S1812R-472K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD