S1812R-331H
Mfr.Part #
S1812R-331H
Description
FIXED IND 330NH 952MA 220MOHM SM
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
240MHz
Q Factor :
25
Q @ Freq :
40 @ 25MHz
DC Resistance (DCR) :
220mOhm Max
Current Rating :
952mA
Case Code (Imperial) :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Material - Core :
Iron
Depth :
3.4mm
Max DC Current :
220mA
Height :
3.4mm
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
HTS Code :
Test Frequency :
25MHz
Inductance :
330nH
Datasheets
S1812R-331H
API Delevan S1812R-331H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD