S1812R-271G
Mfr.Part #
S1812R-271G
Description
FIXED IND 270NH 1.053A 180 MOHM
Height :
3.4mm
Max DC Current :
180mA
Inductance :
270nH
Height Seated (Max) :
0.134 3.40mm
Current Rating :
1.053A
Size / Dimension :
0.189Lx0.134W 4.80mmx3.40mm
Material - Core :
Iron
Q @ Freq :
50 @ 25MHz
Test Frequency :
25MHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
HTS Code :
Tolerance :
±2%
Depth :
3.4mm
Q Factor :
25
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Published :
Frequency - Self Resonant :
280MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Datasheets
S1812R-271G
API Delevan S1812R-271G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD